Київський модуль

Об’єднання “Київський модуль”

“Київський модуль” – неформальне об’єднання прихильників залізничного моделізму й розроблений його учасниками перший український стандарт модульного залізничного макетування в масштабі 1/87.

Ідея модульного макету полягає у створенні різними людьми (яких можуть розділяти величезні відстані) колективного модульного макету для тематичних виставок і зустрічей – “покатушок”. Коли мала житлова площа колекціонера не дозволяє розмістити великий стаціонарний макет удома – на поміч приходить модуль. Модуль дозволяє насолодитись рухом улюблених потягів з власної полиці за максимально реалістичним сценарієм (багатокілометрові потяги; рух між станціями, а не по колу/вперед-назад; гра з розподіленням ролей) а також поспілкуватись з однодумцями й обмінюватись досвідом.

Перші модулі у м. Києві почали будувати в 2000х рр учасники Київського клубу стендового моделізму В.Орешко та С.Палієнко за системою “Білоруський модуль”. Ідея не знаходила розвитку аж до 2007року, коли М.Шпак, Д.Дембік,  і колектив гуртка в Київському Палаці дітей та юнацтва не домовились про будівництво макету за дещо зміненим стандартом. Навесні 2008 року на базі КПДЮ була проведена перша виставка, довжина першого ще зовсім “сирого” макету склала 14,5 м. За новим стандартом, а разом з ним – за колективом закріпилася назва “Київський модуль”, пізніше В.Швайком був заснований й однойменний інтернет-форум.

Наразі модульним макетуванням в Україні займаються декілька колективів, в тому числі – прихильники типорозміру ТТ з м.Харків, розробляється стандарт “Ужгородський модуль”, діло ж Київського модуля продовжує наше молодіжне творче угруповання під пілотною назвою “УКЗМ” – Український клуб залізничного моделювання.  В активі клубу – як вихідці з КМ старого складу, так і нові учасники.

Ми беремо курс на реалізм і робимо ставку на нові технології, хоча не цураємось і класики. З моменту нашого заснування в 2013 р. нами було впроваджено: діючу світлофорну сигналізацію, стрілочну централізацію на уніфікованих сервоприводах, системи керування на мікроконтролерах, системи керування стандарту DCC, електростатичне озеленення (флок), лазерний розкрій матеріалу, освоюється 3D-друк тощо.