Про клуб

Український клуб залізничного моделювання – творче об’єднання людей, для яких «залізниця» – не просто слово, а як мінімум – п’ята стихія, релігія і засіб релаксації.

Ми знаємося на потягах, любимо подорожувати ними, а повертаючись додому, беремось творити мініатюрний світ, під враженням від побаченого у вагонне вікно: зелені ландшафти, мости і тунелі, вогні світлофорів, старовинні вокзали, вантажні станції з депо і безліч вагонів. Часом ми намагаємось уявити, як це було раніше — так, у нашому світі з’являються величні паровози, автомобілі, танки, що на них працювали і воювали аж наші діди! Або, на яких їздять люди десь на протилежній стороні глобуса.

Клуб народився у 2007-у році. Тоді група учасників зборів моделістів на Кловському узвозі вирішила створити колективний розбірний макет залізниці в масштабі 1:87 для тематичних зустрічей-покатушок. Кожен учасник мав виготовити свою частину макету – модуль. Концепт проекту – макет необмеженої форми й довжини, що функціонально максимально подібний до реальної залізниці. Було розроблено єдиний стандарт міжмодульних з’єднань, який разом з новоствореним клубом отримав назву «Київський модуль».

У 2013 році ініціативна група учасників «Київського модуля» розпочала роботу з вдосконалення та будівництва нових макетів з застосуванням новітніх технологій і новим організаційним підходом. Так виникло нове об’єднання з пілотною назвою «Український клуб залізничного моделювання». Cеред нас є люди різних професій – залізничники, енергетики, інженери, програмісти, архітектори, юристи. Втім, на відпочинку кожен з нас стає столяром, механіком, художником-декоратором, вивчає залізничну справу, схемотехніку, деколи, навіть, — програмування.

Декілька разів на рік всі бажаючі мають змогу побачити макет, взяти участь в його наповненні і просто погратись в залізницю. Хоча, — як погратись?.. Не буде помилкою назвати гру — реконструкцією, адже, як і в реальному житті, — є потяги: вантажні, пасажирські, розклад руху, станції, диспетчери та чергові_по_станціях-машиністи, а оточення залізниці — не завжди відрізниш від реального.

Ми вважаємо – модель, що створена для руху, не повинна жити на полиці, – вона має дарувати радість рухом, стукотом коліс і світлом вогнів. Отже, якщо ви солідарні з нами, – значить нам по дорозі!

Застрибуйте, потяг відправляється!